TEKSTESHQIP

Juliana Pasha
Te Humbas Ne Enderr
Lyrics

Mos thuaj as nje fjale
Jo heshtjen nates mos ja prish
Me vjen prane si nje imazh qe kam kerkuar
N’endrren time ti kerkon te hysh
Une pres e vetem pres
Si te humbas jo se kuptoj
Ti je larg nga endrra larg nga jeta ime
Ndjej si me afrohesh ndaj per ty mendoj

Une te kerkoj e prane s’te gjej
Jo nuk e di si me humbet
Ti me largon ti me afron
Me bent e mos kem asnje shpres
Me bent e qaj me bent e qesh
Pastaj me ben per vete ti
N’endrren time vjen humbet
Aty humbas dhe une me ty

Ti mos me thuaj jam nje engjell
Krahet hap dhe trupin tim me to mbulon
Jo ti per mua je ve nje enderr
Ne mengjesin tjeter nisesh edhe shkon

DËRGOI:
INFO
Kompozitor është Altin Llakaj, ndërsa tekstin e shkroi vetë artistja.