TEKSTESHQIP

Juliana Pasha
Më E Bukura Mbi Dhe
Lyrics

Seç te ka qendisu
Zoti me ildi
Lulet ulin koken moj
Sa here kalon ti
Oooo nenen puth ne ball
Oooo qe s’te beri djale aaaa

Reff 2x
Dil e dil te t’shohim ne
Me e bukura mbi dhe
Dil e dil e mos u fsheh
Me e bukura mbi dhe
Laj lajla lajla la
U fsheh hena sa te pa
Laj lala lajla la
Kush per ty mendjen se la

Ngjyrat e ylberit
I ke nen qerpik
Nuk ka me te bukur moj
Nuk ka edhe pike
Oooo nenen puth ne ball
Oooo qe s’te beri djale aaaa

Reff 2x
Dil e dil te t’shohim ne
Me e bukura mbi dhe
Dil e dil e mos u fsheh
Me e bukura mbi dhe
Laj lajla lajla la
U fsheh hena sa te pa
Laj lala lajla la
Kush per ty mendjen se la
INFO
Për vijën melodike dhe për orkestrimin punoi Adrian Hila.