Më mbaj mend (për 1 muaj)

Julieta Venegas

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • Julieta Venegas Percevault
 • Vendlindja:
 • Long Beach, California 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 50 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Julieta Venegas është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Julieta Venegas Percevault, known professionally as Julieta Venegas, is an American-born Mexican singer, songwriter, instrumentalist and producer, who sings pop-rock in Spanish. She speaks English, Portuguese, and Spanish fluently. She has a twin sister, Yvonne, who is a photographer. Venegas grew up in Tijuana and began studying music at the age of eight. She went on to join several bands including Mexican ska band Tijuana No!. She plays several...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Jennifer Lopez

Dido

Paulina Rubio

Lara Fabian

Thalia

Celine Dion

Laura Pausini

Mariah Carey

Kelly Clarkson

Ciara

Tags: Julieta Venegas


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet