Më mbaj mend (për 1 muaj)

Justin Timberlake

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  13
 • Emri i Vërtetë:
 • Justin Randall Timberlake
 • Vendlindja:
 • Memphis 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Justin Timberlake është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Justin Randall Timberlake, shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar amerikan i rrymave POP, R&B dhe një aktor. Ai e fitoi famën kur ka qenë pjesë e grupit N'Sync. Në vitin 2002, ai shiti albumin e tij të parë solo, të quajtur Justified. Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje! Suksesi vazhdoi me albumin e tij të radhës FutureSex/LoveSounds në të cilin gjenden hitet botërore siç janë Sexyback, My Love, What Goes ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Justin Timberlake

Komente 0