Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Justina Aliaj - Djali Im  (Feat. D.M.K. & Ada)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  28

Komente

1 🔥

Featuring

D.M.K.

Featuring

Ada

27/01/2008

2008-01-27T00:16:46+00:00Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,

fjal zemre per djalin tim te vogel,
lindja e te cilit me ndryshoji boten,
ska fjale te mjaftueshme ta pershkruaj,
lumturine qe ndjen nje prind kur kanithik ka nje fmi,
ska kenaqesi me te madhe,
buzqeshja e nje femije ben ti harrosh hallet,
e veshtroj djalin tim edhe mendoj sa i pafajshem eshte ai vetem do te lodroj,
hidhet perdridhet,dhe verdall sillet, rrezohet ngrihet dhe mbrapa perdes fshihet,
me mijra lodrash ca i ka ca i ka hedhur 1 milion makina tvogla ku i ka mbledhur,
a e lumtur dhe e bukur bota e femijeve nje bote engjullore dhe shum naive,
kur flen gjum ngadal i afrohem, ja perkedhel floket megjithse mundohem,
qe mos ta zgjoj me ze te ulet i pershperis ne gjum zogu i vogel babi te do shum,
ja marr doren e vogel dhe ngadale ja ledhatoj e puth djalin ne ball dhe shpatullat ja mbuloj,
fli gjum o engjull pafsh endrra te bukura,
mos ki frike se babi eshte ktu,
justin i vogel babi eshte ktu..
eheheh... babi te ka xhaan...

Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,
lindja jote shpirtin ma gezoj,
pa ty jeten dot nuk e kuptoj o engjelll...

justin zogu i vogel e di qe keto fjal ti akoma si kupton,
vetem 3 vjec o shpirt o engjull..truri jot i vogel akoma eshte i njome,
por kur te rritesh dhe kete kenge ta degjosh,
kur te fillosh te mesosh te shkruash te lexosh,
do ta kuptosh qe ti per mua je gjithcka.a.a
me zemer do te tmbroj nga poshtersirat qe ka jeta,
nuk do lejoj njeri qe ty te tprek, e te tngacmoj,
aty do jem cdo hap te jetes tende qe ty te tmsoj,
sa qudi se ndryshoni ju ku behet me femi,
mendja vetem te femija rri harrove ke dhe ti,
po tani zogu i vogel merre spidermanin,supermanin, power ranger,edhe batmanin,
do ti le te gjitha gjerat dhe me ty do luaj,
ta dish zogu i babit...
babi te ka xhaan...

Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,
lindja jote shpirtin ma gezoj,
pa ty jeten dot nuk e kuptoj,

Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,
lindja jote shpirtin ma gezoj,
pa ty jeten dot nuk e kuptoj o engjelll...


Ky tekst u dërgua nga Emi A.k.a Kristal3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Justina Aliaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet