A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Jusuf Dalifi - Ishte Muaj Mars  (Feat. Syrja Etemi)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/02/2015

2015-02-23T13:00:08

Featuring

Syrja Etemi


Ishte muaj marsi
kur ty të takova,
Zemra mu’ më plasi
ty të propozova.
E kam prit’ momentin
me ty me u takue,
Fjalën time t’zemrës
un’ me ta tregue.

Malli im për ty,moj,
asnjiher’ s’po m’hiqet,
Nuk m’len gjum në sy,
e zemra po m’digjet.
Dorën ti ma dhaje,
une ta dhash besën,
“Të du’ “ ti më thaje,
nuk ma humbe shpresën.

Aspak nuk t’idhnohem
se m’pate mundu-e,
N’dashuri t’betohem,
kurr’ s’kam me t’tradhtu-e.
Duro,mori zemër!
Duro,veç duro!
Dashurin’ e zemrës
kurr’ mos e harro!

Teksti dhe muzika: Syrja ETEMI

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019