Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Syrja Etemi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Sllatinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Syrja Etemi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Shkollën fillore kreu në vendlindje, përkatësisht në Sllatinë,Gjimnazin në Tetovë, kurse Fakultetin e Pedagogjisë në Prishtinë. Syrja Etemi nuk është emër i panjohur në hapësirat tona mbarëkombëtare sa i përket kultivimit të këngës folklorike.Përveç që merret me shkrime, për pasion e ka edhe këngën dhe krijimtarinë popullore në përgjithësi. Deri tani ka krijuar mbi 80 këngë zhanresh te ndryshme dhe ka qenë anëtar i disa shoqërive artistike si në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Sabit Bilalli

Zenel Zekolli

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Fazli Rashica

Ferki Shala

Naim Abazi

Leka

Agim Gerguri

Enver Muluka


Tags: Syrja Etemi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet