K-Albo
K-Albo
K-Albo
  • Emri i vërtetë:
  • Milot Ramadani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
K-Albo është këngëtar i njohur. Më datë 13 Qershor 2016, K-Albo publikon videoklipin "500".

Më datë 27 Qershor 2017, K-Albo publikon videoklipin "Vija Vija".

Më datë 4 Shkurt 2018, K-Albo publikon videoklipin "Koka".

Më datë 11 Mars 2018, K-Albo publikon videoklipin "Fletarrest".

Më datë 31 Maj 2018, K-Albo publikon videoklipin "Macho".

Më datë 28 Qershor 2018, K-Albo publikon videoklipin "Bandita".

Më datë 28 Gusht 2018, K-Albo publikon videoklipin "Bora Bora".

Më datë 14 Tetor 2018, K-Albo publikon videoklipin "Check".

Më datë 12 Dhjetor 2018, Agon Amiga publikon videoklipin "Allo Ti Bruda", në bashkëpunim me K-Albon dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Teksti i këngës u shkrua nga K-Albo. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 11 Maj 2019, K-Albo publikon videoklipin "Kom Shok".

Më datë 11 Shtator 2019, K-Albo publikon videoklipin "Kriminel".

Më datë 18 Dhjetor 2019, K-Albo publikon videoklipin "Hallall", në bashkëpunim me Jetmir. Produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 8 Janar 2020, K-Albo publikon videoklipin "Te Centrala". Produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 20 Shkurt 2020, K-Albo publikon videoklipin "Ku Je". Produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 18 Korrik 2020, K Albo publikon videoklipin "Luja Luja", në bashkëpunim me Agon Amigën.

Më datë 5 Shkurt 2023, K-Albo publikon videoklipin "Qu Kce".

Më datë 14 Prill 2023, K-Albo publikon videoklipin "Vet 2".

Më datë 15 Qershor 2023, K-Albo publikon videoklipin "Fresh".

Më datë 17 Gusht 2023, K-Albo publikon videoklipin "Mafi".

Më datë 28 Shtator 2023, K-Albo publikon videoklipin "Milion".

Më datë 25 Nëntor 2023, K-Albo publikon videoklipin "Tik Tak".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1