A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngë Shkodrane

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  98
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Këngë Shkodrane is a very famous singers collection of Shkodra's Traditional music. Rruga e kenges shkodrane eshte e vjeter, madheshtore, ku te terheq nje force mahnitese, aq sa kur futesh ne kete tempull, nuk mund te dalesh, sepse e ndien veten ne nje bote te magjishme, te mbushur me dashuri per jeten e njerezit, midis lulesh shumengjyreshe, bukuria dhe aroma e te cilave ua shton hijeshine e madheshtine melodive magjepse dhe teksteve poetike te mrekullueshme. Dashuria per kengen shkodrane nuk eshte nostalgji, por dashuri per ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »


Related Artists:

Kenge Korçare

Kenge Te Shqiperise Se Mesme

Këngë Kosovare

Kenge Popullore

Këngë Dasmash

Këngë Për Fëmijë


Tags: Këngë Shkodrane, Kenge Popullore, Shkodra, Kenge Shkodrane

Këngë Shkodrane in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019