Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Këngë Për Hajredin Pashën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

O Hajredin Pasha, o po vjen Radikës
I: - O vallë ku jan’ o malet e Dibrës? :I
Vallë ku jan’ o malet e Dibrës?
I: O te kalaja o po bajnë kuven'! :I
O bëjnë kuven' e po tek kalaja
Hajredin Pashën e ka gjet belaja.
Kjo belaja pashën ç’e ka gjetë
Malet e Dibrës na kanë lidhun besë.
O lidho me vdekë e po lidhë të tan-e
S'nigjon Dibra jo me dhanë nizam-e.
Hajredin Pasha o more hutaq-e
S'rrihet Dibra pash mër me kërbaç-e!
- Hajredin Pasha ku e ke lanë ushtrinë ?
- Gjithë në Dibër besa mi kan gri!
O gjithë në Dibër besa mi kan gri
Jo ma pak se dymdhetmijë.
Jo ma pak o se dymdhetmijë
Kan' mbet' n'istikam e n'varrezë ç'kan hy


Këngë Trimërie - Këngë Për Hajredin Pashën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Hajredin Pashën".
3. Video është e këngës "Këngë Për Hajredin Pashën", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 0