A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kastro (K-One)
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  68
Music genres: Hip-Hop

Kastro (K-One) is a popular singer. Kastro është një emër mjaft i talentuar nga Gjilani, këngët e të cilit pëlqehen në masë të madhe nga publiku. Ai vazhdon të jetë shumë i angazhuar edhe me koncerte e mbrëmje të ndryshme muzikore.

Më datë 4 Nëntor 2018, Kastro publikon videoklipin "Aliena".

Më datë 7 Dhjetor 2018, Kastro publikon videoklipin "Era" dhe është kujdesur vetë për tekstin. Kënga është një baladë hip hop dhe RnB dhe producent i saj është Liridon Rexhepi. Ana vizuale e projektit i është besuar regjisorit Alban Selimaj, i cili ka sjellë një klip mjaft të veçantë bardhë e zi.

Më datë 11 Janar 2019, Kastro publikon videoklipin "Sa T'o Jeta" dhe është kujdesur vetë për prodhimin e këngës.

Më datë 5 Shkurt 2019, Kastro publikon videoklipin "Andërr". Kënga, e cila është e zhanrit baladë, është punuar nga Checka dhe Kastro, i cili gjithashtu ka shkruar dhe tekstin. “Andërr” është vizualizuar edhe me klip, në të cilin reperi vjen me një performancë mjaft interesante, që i përshtatet tematikës së këngës. Për anën vizuale të projektit muzikor është kujdesur Genc Ahmeti.

Më datë 27 Shkurt 2019, Kastro publikon videoklipin "Abi Abi Selam". Për beatin e këngës është përkujdesur hip hop artisti i njohur 2Ton, ndërsa tekstin e ka shkruar vet Kastro. Kjo këngë është pritur mjaft mirë dhe ai ka premtuar në llogarinë e tij në Instagram se do të vijë së shpejti me një tjetër projekt të ri.

Më datë 17 Mars 2019, Kastro publikon videoklipin "La Bamba". Kjo këngë ishte publikuar më herët nga gjilanasi pa videoklip dhe kishte arritur afër 1 milionë klikime. Pasi kënga është pëlqyer shumë nga fansat e reperit, ai ka vendosur që t’ia bashkangjesë edhe videoklipin.

Më datë 26 Prill 2019, Kastro publikon videoklipin "Valla". Projekti me tekst e instrumental të veçantë u punua nga Kastro në tekst dhe në muzikë nga RoseMusic. Videoklipi është realizuar nga Zoom dhe Enis Nishori.

Më datë 7 Qershor 2019, Kastro publikon videoklipin "Nana", këngë e cila është një dedikim falënderues ndaj nënës për atë që ai është sot. Kënga është regjistruar në Rose Music nga Kastro dhe Fasti. Ndërkohë edhe për vargjet e tekstit është kujdesur vet rap-artisti. Klipi i këngës është mjaft i veçantë, dhe për këtë pjesë janë kujdesur Zoom Production.

Më datë 30 Qershor 2019, Kastro publikon videoklipin "Mandarina". Teksti i këngës u shkrua nga Kastro (K-One). Produksioni audio u realizua nga RZON.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Kthetrat

(Former member)

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019