Më mbaj mend (për 1 muaj)

KAOS - Se Kur Pi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33

Yeah Baba records …
2005 … Kaos …
Per krejt njerzt e pit …
Dhe te dehur …
Gotat nalt krejt

Shumicen e kohes e kaloj tu menu qysh me kalu kohen
koha mas smiri kalohet kur teper i pit bohesh
Me ven shum teper teper t'keqe t'Kosoves e humbin kontrollen
Nejse se neser tana senet harrohen
Senet kujtohen e kurre qysh nuk harrohen
Per shemull je me femer e kur duhet nuk tcohet
Ti per me pshtu situaten i ke thon a fejohem
Seni ma i keq o nese oferta jote pranohet
Tjetren dit arsyetohesh se je kon i pit
Qa ke thon nuk ke dit
Se qa ke thon nuk o prit
Ndrysho, ca thu dhe ca menon
A mendon qe kur pin e thu t'verteten…
e ne mengjes me kry n'shole e gjen veten

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smuj shkoj e qeli edhe njo
E pi si uje normale o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt nto (x2)

Mbas gotes gjashte tekilles
Edhe pse t'villet e tsillet
Edhe pse t'villet po t’hidhet
Me ja kap gjoksin qe dridhet
Para hunve tu ja rras krejt ktyne puneve
T'bje n'men shpejt qe ki harru me qel
Edhe nje, edhe dy
Sat ta ha nuk e di se s'jom tu pa s'jom tu ni
As me shku me vill nuk po kom fuqi
Se me bo mu qu me shku muj me rrok en muri e me puth token
S'po dalloj se krejt ftyrat e njejta po me duken
Gjysem pi qetynve nuk pi njoh e po rri me ta
Jom tu kesh si gjojaa po besom nuk po di me cka
Cdo minut jem tu e hup ka ni kill
Krejt o tu mu sill
Edhe neser kur t'cohna nuk kom mu kfill

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smuj shkoj e qeli edhe njo
E pi si uje normal o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt nto (X2)

I piva do birra me zor edhe tri tekilla
E n'kom i kom Nike-et e reja
Se villa e mfilla te dera e clubit mrrina
Po mrena s'na lane me hi
Blejtem dhe ne Ronhilla, shkum en park me i pi
E humba drejtpeshimin me vete as lejen as leternjoftimin
Hypem n'ker dhe shkum mu rreh me sigurimin
Qe s'na lan me hi n'club
U nisem me i ngre zhag
Edhe masi kem t'pijavt shkum rruges tu pi prap
Na nalen t'zit
Une s'e disha ca po foli
Besom se pata prej tutes por krejt prej alkoholit
E dishin qe jam i pit spat nevoj teste me perdor
Per pak tpime i kalova n'burg 72 ore

Trip i keq o kur koha vet tco
Nshpi mu kthy e sheh qe pleqt jon qut edhe po tpresin ty
“Djali jem qa ki kshu? Pse 8 po ec”
“qa ki pi kshu? Ose ma mire me thon qa ke pec ”
jom i pit shum, ju kallxoj neser ne mengjes
Nese sum mkujtohet sen, i thirri dostat e i ves

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smuj shkoj e qeli edhe njo
E pi si uje normale o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt nto (X4)


Ky tekst u dërgua nga  arditi   manutdKAOS
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/04/2005
Festivali: Top Fest 2


KAOS - Se Kur Pi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Kur Pi".
3. Video është e këngës "Se Kur Pi", por nuk këndohet nga KAOS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga KAOS:


Komente 0