Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Kaba Records
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  3

Kaba Records është produksion shumë i njohur. Kaba Records eshte specializuar ne realizimin e produksioneve kryesisht te muzikes Mediterrano-Ballkanike.Ne pesevjecarin e fundit "KABA" ka reprezantuar muzike dhe artiste kryesisht te ketyre zhandreve:

Worldmusic, World fusions, Globel Beat,Urban Jazz, Folkor,Etno klasik, muzike polifonike, muzike antike, arbereshe, muzike minoritare, Klezmer, vokale-instrumentale & perfomuse, Muzike Klasike dhe folklorike- e luajtur me instrument solo - KLARINETEN dhe muzike filmash(kollonat zanore).

KABA Records distribuon ne te gjithe boten(worldwide) albume dhe produksione te cilat nuk shkojne pas trendeve te kohes, por krijimtaria e artisteve do te mbetet e perhereshme per shkak te origji-nalitetit dhe jo komercialitetit global. Krijimtaria e artisteve te listuar ne katallogun e KABA´s eshte mjaft e gjere persa i perket motiveve, zgjedhjeve kompozicionale, harmonise se instrumenteve, zerave dhe performuesve, si dhe purizmi me te cilin ata reflektojne kulturen dhe influencat e tyre muzikale.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet