A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kabil Keça - Martesa


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/06/2017

2017-06-12T15:06:46

Song from the album:

"Amin Amin"It's a long time that we try finding the lyrics to "Martesa" sung by Kabil Keça.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Kabil Keça attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Fari Mani - Martesa

Kur e përcjell qikën
I qan zemra nanës,
Po zbrazet shtëpia
Pa dritën e hanës.

Kur i del prej dere
Si nuse e bija,
Sa vjen edhe shtohet
Më tepër mërzija.

Refreni:
Lum kush ka me dhan
Lum kush ka me mar,
Zoti ju dhasht t’mira
Nga dita e par.
E lum kush martohet
Si na mson Kur’ani,
Me martes islame
Plotsohet imani.

Kur e marton djalin
Nanës i qesh ftyra,
Sa i knaqet zemra
E kaplon mëshira.

Krushqit e bin nusen
Nana asht tuj prit,
Falenderoj Zotin
Që e pash kët dit.

Neki Emra - Martesa

Qysh në vegjli,Ne u deshëm
Njëri - Tjetrin përqafum
Zemrat tona kurr pa u nda
Për njëra - tjeren e kërkun

Qysh në vegjli,Ne u deshëm
Njëri - Tjetrin përqafum
Zemrat tona kurr pa u nda
Për njëra - tjeren e kërkun

Martesa jona është e bukur
Kurorzimi i dashurisë
Ooo zemër këndo pa pushuar
Këngë ma t'bukura t'lunturisë

Martesa jona është e bukur
Kurorzimi i dashurisë
Ooo zemër këndo pa pushuar
Këngë ma t'bukura t'lunturisë

Ditë e bardhe e majë e ndritëshme
Sot për mua po agon
Gjithë natyra po feston
Më të bukurën kangë të zemrës son

Martesa jona është e bukur
Kurorzimi i dashurisë
Ooo zemër këndo pa pushuar
Këngë ma t'bukura t'lunturisë

Martesa jona është e bukur
Kurorzimi i dashurisë
Ooo zemër këndo pa pushuar
Këngë ma t'bukura t'lunturisë

Laj (33x)

Martesa jona është e bukur
Kurorzimi i dashurisë
Ooo zemër këndo pa pushuar
Këngë ma t'bukura t'lunturisë

Elvir Hasani - Martesa

1.
Më lëndove mua,
E lëndove veten,
Si un që të deshta,
Stë don askush tjeter.

Pa drejtësi më bëre,
Mua më harove,
Nuse me duvak,
Tjetër kujt ju bone.

Ref:
Më lëndove, më lendove,
Prej at dit nuse kur shkove,
Dashurin ti e harrove,
Tjetë kujt nuse ju bone.

Të isha i vdekur, dot isht më mir,
Si t'jetoj une pa ty,
Tash hyn tjetri dhënder,
N'vendin tim.

2.
Më lëndove mua,
E lëndove veten,
Si un që të deshta,
Stë don askush tjeter.

Më fajsove mua,
Ti aspak smendove,
Nuse me duvak,
Tjetër kujt ju bone.

Ref:
Më lëndove, më lendove,
Prej at dit nuse kur shkove,
Dashurin ti e harrove,
Tjetë kujt nuse ju bone.

Të isha i vdekur, dot isht më mir,
Si t'jetoj une pa ty,
Tash hyn tjetri dhënder,
N'vendin tim.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018