Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kaliopi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
 • Emri i Vërtetë:
 • Kaliopi Bukle
 • Vendlindja:
 • Kičevo 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni E Veriut 
 • Mosha:
 • 54 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Kaliopi është një autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Kaliopi Bukle, known professionally as Kaliopi—born in Kičevo on December 28, 1966, is a Macedonian singer-songwriter. In her career, Kaliopi has progressed from singing lead vocal with her eponymous band in 1980s Yugoslavia to being an established vocalist and composer working in Macedonia and across former Yugoslavia. Kaliopi Buklevska showed interest in music at a young age. In 1976, she entered a Macedonian children's festival called "Zlatno ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Lejla Agolli

Naime Beqiraj

Aneta Brozi

Ida Nurçe

Valdete Antoni

Alda Bida

Arta Haziri Nuhiu

Eriona Rushiti

Sebastiana Brecani

Androse Hajdari

Tags: Kaliopi, Kaliopi Bukle, Caliopi Bucle


Komente mbi këtë artist