A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kaltrina Selimi

Ditelindja ➡ Роденден

 Shqip ➡  Maqedonisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: sashonaumovski89


Ditelindja

Harroj kur dal nga shtepia
telefonin nuk e kam
ndonjehere harroj dhe veten
ndonjehere s'e di kush jam
harroj emra dhe mbiemra
çdo dite dhe me shume po ndihem bosh
harroj gjithçka zemra ime
po nuk harroj Ditlindjen ke sot

Ref.
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk muund te jem prane teje
sa here që ti feston
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk mund te jem prane teje
sa here ë ti feston
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua tiiiii
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua tiiii

Harroj gjithçka per veten
harroj nese egzistoj
kete dite s'e kam harruar
dhe çdo vit te jete njesoj
trendafil un kam ne duar
nje vend bosh per ty ne tavoline
e me vetmine bej gezuar
dhe 100 here per Dashurine

Ref.
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk mund te jem prane teje
sa here që ti feston
Gezuar ditelindjen zemra ime
Shpriti im po te uron
E di nuk mund te jem prane teje
sa here qe ti feston
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua tiii
Pa mua pa mua
Pa mua pa mua tiii


Роденден

Заборавам кога излегувам од дома
телефон немам
некогаш се заборавам и себе
некогаш не знам која сум
го заборавам името и презимето
секој ден сè повеќе се чувствувам празно
сè заборавам срце мое
ама не заборавам дека денес имаш роденден

Среќен роденден срце мое
ти посакува душава
знам дека не можам да сум покрај тебе
секогаш кога прославуваш
без мене без мене
без мене без мене тииии
без мене без мене
без мене без мене тииии

Заборавам сè за себе
заборавам дека постојам
овој ден не сум го заборавила
и секоја година ќе биде иста
имам трендафил во раката
место празно за тебе на масата
и со тагата моја прославувам
и 100 пати за љубовта наша.

Среќен роденден срце мое
ти посакува душава
знам дека не можам да сум покрај тебе
секогаш кога прославуваш
без мене без мене
без мене без мене тииии
без мене без мене
без мене без мене тииии

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2018