Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kaltrinë Uka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Kaltrinë Uka është një shkrimtare. Në Mitrovicë kreu shkollën fillore dhe gjimnazin, për të vazhduar mëpastaj studimet në Fakultetin e Edukimit, në Universitetin "Isa Boletini" të Mitrovicës. Poezia e saj është vlerësuar shpesh me çmime letrare. Përmbledhjen e parë e ka botuar në vitin 2019, me titull: “Ju bâj sogje”....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Jehona Gashi

Aurela Uka

Florentina Zukaj

Valmira Beqiri-Morina

Elsa Fetahaj

Rita Kastrati (Poete)

Blerona Brao

Laureta Durmishi

Edisnajda Xhihani

Mersina Makollari

Tags: Kaltrinë Uka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet