Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kaltrinë Uka

Kaltrinë Uka
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Mars 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Kaltrinë Uka është poete. Në Mitrovicë kreu shkollën fillore dhe gjimnazin, për të vazhduar mëpastaj studimet në Fakultetin e Edukimit, në Universitetin "Isa Boletini" të Mitrovicës. Poezia e saj është vlerësuar shpesh me çmime letrare. Përmbledhjen e parë e ka botuar në vitin 2019, me titull: “Ju bâj sogje”.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0