TEKSTESHQIP

Kamela
Gjera Te Thjeshta
Lyrics

Ca gjera qe duken shume te thjeshta sot, e veshtira eshte e thjeshte dhe e thjeshta e veshtire mjafton qe ti te kesh besim te endrra. A e di (Ref)
Vetem nje mirenjohje dhe nje falenderim ata moren shperblim, po ne shenje mirenjohje moren perjetesine dhe pse emrat s'ja dine. Kush e beri melodine? Ai qe beri fjalet, poezine... ai qe beri puthjen lumturine... ai qe i dha ndjenjes perjetesine... se dashuria ty te jep guxim dhe jeten ta mbush me frymezim dhe jeta vete buron nga dashuria. (vazhdimi i kenges)
A e di, endrrat qe ka jeta jane te gjitha te verteta, vetem se peruljet?? s'jane te thjeshta.
A e di, ndjenjat qe ka jeta jane te thjeshta, te sinqerta, vetem dashuria thote 'e gjeta!'.
A e di, jane njeri, jane si une jane si ti.
Kush e shpiku dashurine qe i dha jetes kuptil, lindjen dhe pajtimin kush e shpiku?
Dhe kete puthje qe me jep, ndoshta e ke shpikur vete dhe me ben te lumtur pa e ditur. Jeta ka te mira plot sa nuk i numerohen dot.