A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kanita
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 17
  • Birthday:
  • 26 July 2001
  • Zodiac sign:
  • ♌ Luani
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  214
Music genres: Pop

Kanita is a popular singer. Kanita Suma jeton ne Kondove (Maqedonia, Shkup). Jane 4 motra dhe 1 vella kjo eshte femija e 4-t. Familja Suma eshte nje familje e njohur ne Shkup. Kanita tregon se ne moshe shume te vogel ka filluar te kendoje, por ka ardhur nje dite qe ajo ta shprehe talentin e saj. Prinderit e saj ndjehen krenare me Kaniten. Ata thane se "kishim me shume besim te vajza jone e madhe Arberesha, por kemi gabuar. Kanita ishte ajo qe e mbante ne zemer muziken dhe talentin e saj". Kanita Suma eshte konkurrentja me e vogel ne spektaklin muzikor X Factor Albania 2, por me e klikuara nga publiku. Pasioni i saj per muziken eshte aq i madh, sa per te qene pjese e X FACTOR ka vendosur te sakrifikoje shkollen ne Shkup, shoqerine dhe aktivitetet me moshataret, rehatine ne familje, etj. E shtyre fillimisht nga motra dhe mesuesja e saj kujdestare per te qene pjese e ketij talent-show, Kanita tregon se as nuk e kishte imagjinuar ndonjehere se do te arrinte deri ne kete faze te gares, ku konkurrenca eshte bere shume e forte. Me nje ze perkedheles, paksa e ndrojtur, por e qarte cfare kerkon nga vetja.

Në vitin 2012, Kanita merr pjesë në X Factor Albania 2.

Ne Tetor 2013, Kanita publikon videoklipin e saj te pare me titull "Endrra Ime".

Më datë 2 Gusht 2013, Kanita publikon videoklipin "Mia Vita".

Më datë 12 Tetor 2013, Kanita publikon videoklipin "Endrra Ime". Muzika e këngës u punua nga Robert Bilbilov, teksti u shkrua nga Lyrical Son. Videoklipi u prodhua nga Gorilla Films. Kenga eshte nje kompozim nga Robert Bilbilov dhe tekst nga Lyrical Son. Ndersa video produksioni iu besua Gorilla Films.
Më datë 6 Nëntor 2013, Kanita publikon videoklipin "No One Can Stop Me Now". Muzika e këngës u punua nga Robert Bilbilov, teksti u shkrua nga Artina Ferizi. Videoklipi u prodhua nga Gorilla Films.

Në Nëntor 2014, Leonora Poloska & Kanita marrin pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Digjem Per Ty".

Më datë 25 Prill 2015, Kanita publikon videoklipin "Young And Reckless".

Më datë 24 Shkurt 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Falje S'ka", në bashkëpunim me Kanita. Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Ne vitin 2016, Kaniten e mori ne menaxhim prezantuesi i njohur nga Tirana qe operon ne maqedoni Arian Demolli. Erdhen disa projekte te reja nen manaxhimin e ri.

Më datë 9 Qershor 2016, Castor & Kanita Suma publikojnë videoklipin "Champion".

Më datë 9 Shtator 2016, Kanita publikon videoklipin "S'e Di Pse". Teksti u shkrua nga BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Tomato.

Më datë 14 Dhjetor 2016, Kanita publikon videoklipin "Don't Let Me Go".

Më datë 14 Dhjetor 2016, Kanita publikon videoklipin "Don't Let Me Go (Shqip)".

Më datë 16 Maj 2017, Kanita publikon videoklipin "Don't Let Me Go (Gon Haziri Remix)".

Më datë 9 Mars 2018, Kanita publikon videoklipin "They Said".

Në Tetor 2018, Kanita merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "S'jemi Me".

Më datë 11 Prill 2019, Kanita publikon videoklipin "Stranger", në bashkëpunim me Lindon. Theksojmë se për muzikën është përkujdesur Boban Apostolov ndërkaq tekstin e shkroi Lindoni. Kënga është shoqëruar me një video të veçantë që e ka realizuar Valon Aziri.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

X Factor Albania

(Contestant)

Official

Webiste

Twitter

Account

Instagram

Account

Youtube

Channel

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles


More news about Kanita »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019