A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kanye West

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Atlanta 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Kanye West është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Kanye Omari West is an American rapper, songwriter, record producer, director, entrepreneur, and fashion designer. West first gained prominence as a producer for Roc-A-Fella Records; he achieved recognition for his work on rapper Jay-Z's The Blueprint (2001), as well as hit singles for musical artists including Alicia Keys, Ludacris, and Janet Jackson. His style of production originally used high-pitched vocal samples from soul songs incorporated...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Nelly

50 Cent

T.I.

Daddy Yankee

Will.I.Am

Justin Timberlake

Pitbull

Bobby Valentino

Ne-Yo

Usher


Tags: Kanye West, Kim Kardashian

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019