Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kasem Hallulli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  13
(1955-2000)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Kasem Hallulli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë, popullore e Shqipërisë së mesme dhe popullore qytetare. Ai ishte këngëtar lirik nga Tirana, serenatist dhe artist muzikor i këngës qytetare e popullore; ndryshe i vlerësuar nga mediat si Ashik i folkut dashuror të Shqipërisë së Mesme. Pinjoll i familjes autoktone tiranase Hallulli, nip i kryebashkiakut pas vitit të Pavarsisë 1913-14 si dhe filantropit tiranas Zyber Hallulli, Kasemi njihej për traditat e kulturën qytetare si dhe interesat ndaj dijes dhe arsimit evropian. Kjo solli me mbarimin e diktatu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKasem Halluni Vol.4 (2002)

★★★★★

Kasem Hallulli (2001)

★★★★★

C`i Ra Zjermi, C`i Dul Tymi (Kenge E Betit) (1996)

★★★★★

Kasem Hallulli (Vol.1) (1995)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Kasem Hallulli, Kasem Alluni

Komente 0