Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastriot Ago

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Kastriot Ago është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1977, Kastriot Ago & Petrit Lulo marrin pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "Grusht Bashkuar Rreth Partisë". Në Dhjetor 1978, Kastriot Ago & Bahri Rustja marrin pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Neper Dete E Oqeane". Në Dhjetor 1979, Kastriot Ago & Bahri Rusja marrin pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Ideali Na Bashkon". Në Dhjetor 1980, Kastriot Ago merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Kastriot Ago

Komente 0