A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kastriot Gjini

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  25
(1949-1979)  
  • Origin:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Kastriot Gjini is a popular songwriter. “Të jetosh gjatë një jetë të shkurtër”, është përcaktimi i drejtpërdrejtë për jetën e Kastriot Gjinit, që me krijimtarinë e tij goditi me forcën pozitive të artit një plejadë kompozitorësh të karrierës. Kompozitori i suksesshëm la gjyrmë në kujtesën e rinisë së asaj kohe me këngët e tij “Katolina”, “Fqinja” dhe shumë të tjera, që edhe sot këndohen me ëndje. Ai ka pasur fëmijëri të mbarë deri në momentin që u sëmur. Sëmundja kardiake do ta shoqëro...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Alfons Balliçi

Zaho Balili

Edmond Veizaj

Feim Ibrahimi

De Vox

Alqi Kareco

Mark Kaftalli

Tish Dajia

Fadil Kraja

Gazmend Mullahi


Tags: Kastriot Gjini

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019