Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kastriot Tusha - Arbëreshës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arbëreshës".
3. Video është e këngës "Arbëreshës", por nuk këndohet nga Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kastriot Tusha - Arbëreshës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

11/09/2011

2011-09-11T09:47:31+00:00Me sytë e tua të bukura
Vashë eja me mua

Me sytë e tua të bukura
Djalë eja me mua

Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do

Me flokun tënd të bukur
Vashë eja me mua
Me flokun tënd të bukur
Djalë eja me mua

Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do

Ti djale në më do
Dergoma një ..?
E bëma ti një letër feshurazi ...?
[Nuk e degjoj c'thot sepse këndon arberisht]

E kisha unë një zemër
E vallë ti ma morre
Tani ti ke dy zemra
E unë mbeta pa fare

Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do


Më Shumë Këngë Nga Kastriot Tusha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet