A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kasum Hasani & Ibrahim Kasumi - Dasma E Madhe


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/10/2015

2015-10-06T22:35:16

See Also

Ibrahim KasamiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Dasma E Madhe" sung by Kasum Hasani & Ibrahim Kasumi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Shqipe Krivenjeva - Dasma E Madhe

Krisi pushka e gjemoj alltia
Sot ka gzim, jo ska vend merzia

2x
Dasma madhe sonte ja ka nise
paskan ardh miq e farefise
Per hajr tkoft ty o zoti shpise

REF.:
Lum lum lumet na
bani mashalla
Nusja dhandri Bajne kunor
Zemra nanes mal me bore
Lum motra qe tka
Ma i miri vlla
Qofshi bashke per jete
E mot ju bekofte I madhi zot

Po thot baba zemren plot me gzime
Ma e mira dite e jetes time

2x
I madh e i vogel sonte jem tubue
Biri im per ty jem tuj knue
N dasmen tane jena tu festue

REF. 2x:
Lum lum lumet na
bani mashalla
Nusja dhandri Bajne kunor
Zemra nanes mal me bore
Lum motra qe tka
Ma i miri vlla
Qofshi bashke per jete
E mot ju bekofte I madhi zot

Adem Ramadani - Dasma E Madhe

Krisi pushka e gjemoj alltia
Sot ka gzim, jo ska vend merzia

2x
Dasma madhe sonte ja ka nise
paskan ardh miq e farefise
Per hajr tkoft ty o zoti shpise

REF.:
Lum lum lumet na
bani mashalla
Nusja dhandri Bajne kunor
Zemra nanes mal me bore
Lum motra qe tka
Ma i miri vlla
Qofshi bashke per jete
E mot ju bekofte I madhi zot

Po thot baba zemren plot me gzime
Ma e mira dite e jetes time

2x
I madh e i vogel sonte jem tubue
Biri im per ty jem tuj knue
N dasmen tane jena tu festue

REF. 2x:
Lum lum lumet na
bani mashalla
Nusja dhandri Bajne kunor
Zemra nanes mal me bore
Lum motra qe tka
Ma i miri vlla
Qofshi bashke per jete
E mot ju bekofte I madhi zot

Nertila Vreto - Dasma E Madhe

nuse mori nuri bukur
perse po mendohesh
si nje flutur e stolisur
nga enderra po zgjohesh

hajde ti moj nuse
shoqet te kan ardhe
dhe dy pika loti faqeve te ran

dor per dore hedhim valle
nuse e bukur lozjonare
dridhe nuse ti shamin
se per ty po ngrejm drodhin 2x

na ndodhi sebepi
ne valle seq na gjeti
me keng e me valle
po bejm dasem te madhe

dollia dollia tradit eshte e vjeter
mbaroi e para ngrihet dollia tjeter

he idhe vallen nuse
dale me ngadal
me nazet e tu qydite dynjan

dale me ngadale
siq e don adeti
e hidhe vallen hidhe
ti e gjith lezeti

na ndodhi sebepi
ne valle seq na gjeti
me keng e me valle
po bejm dasem te madhe

dollia dollia tradit eshte e vjeter
mbaroi e para ngrihet dollia tjeter

e hajde o dhender
me nusen qe more
le te gjemoj kenga
zemrat ti gezoj

e hajde o dhender
me nusen qe more
le te gjemoj kenga
zemrat ti gezoj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019