Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kat Deluna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • Kathleen Emperatriz Deluna
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Kat Deluna është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Kathleen "Kat" Emperatriz DeLuna is an American R&B singer-songwriter, recording artist and dancer. Born in The Bronx to Dominican parents, DeLuna began pursuing a career as a singer when she was a teenager. After signing with Epic Records, she released her debut single "Whine Up" in 2007. The single went on to become a commercial success, entering the Top 40 in numerous countries and topping the Billboard Hot Dance Club Play chart. Her debut stu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Miranda Lambert

Ciara

Christina Perri

Jordin Sparks

Anahi

Natalia Kills

Alexandra Stan

Carly Rae Jepsen

Alessandra Amoroso

Leona Lewis

Tags: Kat Deluna


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet