Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Katy Perry
 • Emri i Vërtetë:
 • Katheryn Elizabeth Hudson
 • Vendlindja:
 • Santa Barbara 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 25 Tetor 1984
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43
Këndon kryesisht: pop

Katy Perry është këngëtare e huaj shumë e njohur. Katheryn Elizabeth Hudson, me mire e njohur si Katy Perry, është një këngëtare amerikane. Ajo është bere e njohur me hitin e saj "I Kissed a Girl", i cili është dalur ne vitin 2008 ne tregun botëror. Këngëtarja amerikane Katy Perry e filloi karierrën e saj me këngën "I Kissed a Girl", me të cilën fitoj zemrat e të gjithë të rinjve në të gjithë botën në vitin 2008 dhe duke u bërë kështu pjesë e shumë klasifikimeve. Kënga e saj e dytë ishte "Hot 'n' Cold". Albumi i dytë ishte Teenage Dream që pasohet nga këngët; "California Gurls", "Teenage Dream", "Firework", "E.T." me "Kanye West", "Last Friday Night". Perry është artistja e parë femër që renditet në klasifikimin e 100 këngëve të vitit, me 5 këngë të sajat.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

21


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet