Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Kauzza
  • Emri i Vërtetë:
  • Fitim Zenuni
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: hip-hop

Kauzza është këngëtar i njohur. Fitim Zenuni ndryshe KauZza E ArTË reper Nga Shtimja, jeton ne Zborc (fshat ne shtime). Ne fillim filloi solo te repovas,me von u bashkua me DENIS DJ dhe BAP-G repera nga komuna e lipjanit.Ka perfunduar klasen e 13.dhe mendon te vazhdoj me multimedia sepse muziken e ka pasion.me shum anon si DJ Fiti.kengen per shokun e tij"vdekja e maturantit"e beri vetem, pa ndihmen e grupit. ia kushtoi shokut te klases te ndjer R.I.P Hekuran Baftiut,,nje 19 vjeqari nga poe njejta komun prej nga vjen edhe reperi kauzza e artë.nje dhimbje te thell qe u mundua ta shpreh ne lloj lloj menyra te mundshme.me duket ariti at qe deshtii beri mir edhe vetes edhe tjeret.-Ne Vitin 2009 ai Krijoi 2 hite : Te Cilat jane :
-Kauzza ft.Patrio T -Engjuj Lufte -Rip IdrizMehemeti (Daja i Patrio T)
&-Kauzza ft Mc Flory & Patrio T -Trendafil i zi!

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  abnmaman  

Komente

2


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet