Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kelly - Jetove Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Jetove, derisa ajo te veshte
shikoje ne syt e saj
thoje ne zemer do mbaj
Ti flisje, qe ajo kur te mos heshte
thoje nuk vij me ajo dite
ku prej syve tsaj mos shoh
Kujtimi, mbi nje dite vjeshte prej saj,
si lule qe celin ne maj
se e doje jo nuk kishe faj
do jet e veshtir per ty,
te shohesh dashurin ne krahet e nje tjetri qe jeton.

Tani koha do kaloj imazhi saj do te tregoj
se gjerat jo nuk kan me vler
sa do larg te shkoj do te kujtosh
puthja do te jetoj, do jesh duke menduar
keshtu fati e ka shkruar
cdo gje qe nis mbaron se di a me beson...prap kerko.

Kerkove, lumturin nuk e gjete lere mos i bej faj
mos lejo heshtjen te te ndaj
Besoje, ne magjin e dashuris tende te vetem fillikat
dhe me mall kujton cdo nate
Mesove, sa veshtir eshte te duash dike qe te lendon
jeta per ty vazhdon , jetove keto netet e ftofta te vetmis
mbete i vetem ti.


Tani koha do kaloj imazhi saj do te tregoj
se gjerat jo nuk kan me vler
sa do larg te shkoj do te kujtosh
puthja do te jetoj, do jesh duke menduar
keshtu fati e ka shkruar
cdo gje qe nis mbaron se di a me beson..prap kerko.


Ky tekst u dërgua nga HaramiKelly
Publikimi: 20/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Kelly
Teksti: Kelly
Orkestrimi: Fabian Asllani


Kelly - Jetove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetove".
3. Video është e këngës "Jetove", por nuk këndohet nga Kelly.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kelly:


Komente 0