A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Kelly - Mesazh


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/07/2018

2018-07-09T17:00:00


"Mesazh" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Kelly.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Kelly i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Stefi Prifti & Endri Prifti - Mesazh

Te rrita, te mesova, te sdudiova
Te bera te arrije gjithshka ne jete
Po pse valle, ku je ti tani?
Qofte erresire apo drite
Qofte diell apo shi

Jo s’jemi
E di ku ndodhesh ta tregojne syte
Dhe ne cfare gjendje je ti tani
Buzeqeshja jote e ngrire
Jo nuk flet per dashuri

Po vret veten me beso
Per nje fjale mendo
Qe mban emrin “Jete”

S’mund te genjej
Si mund te jetoj
Ku diku tjeter, diku tjeter
Tipin nderron

E si mund te fle?
E si mund te jetoj?
Ku diku tjeter, diku tjeter xhiron?

(2x) Oj mama oj mama
Kujdesuni per femijet tane

E si mund te fle?
E si mund te jetoj?
Ku diku tjeter, diku tjeter
Tipin nderron!

Gena - Mesazh

Per cdo nate mesazh u bo kohe e gjate
spo e le rahat une ate vajze
e di qe me don shume e dashuroj
pak nga pak ajo do te me pranoj
njemij her asaj une ja kom then
ajo spo guxon dhe kjo po me qmend
njemije jete per ty i kisha dhene
njemije jete me ty jo me tjeter kon.. (2X)

Soni Malaj - Mesazh

Zgjohem ne mengjes me afshin tend
Gjysma e vetes sime me mungon
Sdu ta pranoj po e pranoj
nuk jam nuk je nuk ekzistojm

Dhe trupi do me ftohet ne kete nate
Ku jane prekjet e tua te me ngrohin prap
Tani nuk jam,nuk jemi ne
Sa ftohte kete nate,sa ftohte kete nate

ne cdo hap qe hedh (ne mendjen time je ti)
dua ty te harroj (po prap je ti)
sdua ta pranoj veten time nuk e di
dhe kur cdo gje e vogel ndodh ne cdo veprim pa ti
ndodhem nje moment midis teje dhe meje
nuk e di ne me doje a ne me urreje
se je ti ne keto vargje, ne keto nota
se je ti ,pa ty, nuk ka kuptim te te harroja

Cdo moment qe mar fryme(je ti)
Cdo moment qe jetoj(je vtem ti)
Je gjithcka,cfare kam
Plotesim i shpirtit tim
ja cfare dua
sdu ta humbas je vetem ti

Dua te shof dy syte e trembur,
dua te puth buzen e cmendur
dua te te shoh,
dua te te puth ty si atehere
*2 here kjo strofa

vetem nje moment degjo
dua te shoh,te njoh dua te di
je ti qe komplikon
je ti qe thua jo,
je ti qe thua po
dakort, po nuk mundem,
dakort te jem gjithmone
je ti qe ben jeten time
kompleks e
ndonjehere nuk me kupton
ndonjehre skupton as veten
po prap te urrej, te dua ne 1 kohe ,
kakohe qe te njoh babe,
dua te njoh babe

e Cdo moment qe mar frym
Cdo moment qe jetoj
Je gjithcka,cfare kam
Plotesim i shpirtit tim
ja cfare dua
sdu ta humbas je vetem ti
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018