A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kenga Lapardhiote

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Kenga Lapardhiote është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Anetaret e grupit "Kenga Lapardhiote" jane: Sali Brahimi, Miço Ferraj, Selim Likaj, Feti Brahimi, Fatbardha Brahimi, Manush Brahimi, Zodir Seraj, Adriatik Revaj, Valter Hodo. Kënga Lapardhiote is an a cappella vocal ensemble comprised of singers from different towns and villages in the Vlorë district of southern Albania. The group performs the traditional Lab polyphony that is unique to this region. One album was recorded for the Studio FM Uni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bilbilat E Vrionit

Grupi Opari

Djemte E Vjoses

Djemte E Mallakastres

Ere E Tepelenes

Potpuri Me Bilbilat

Madd Dogs

Korgelt

Red Dog

Infinit Records


Tags: Kenga Lapardhiote, Grupi Kenga Lapardhiote

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019