A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kënga Magjike

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  367
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Kënga Magjike është një festival muzikor shumë e njohur. Kenga Magjike ideuar nga Ardit Gjebrea, lind ne Nentor 1999 si nje Festival alternativ ne muziken e lehte shqiptare. Ne edicionin e pare marrin pjese artistet me te famshem te kenges dhe rikthehen ne skene pas gati 8 - 10 vitesh emra te rendesishem si Luan Zhegu, Tonin Tershana, Ema Qazimi, Mefarete Laze, Liliana Kondakci e deri tek Presidente e Jurise znj. Anida Take e cila prej 10 vitesh nuk kish prekur skenen e kenges. Mirenjohja ndaj artistes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Festivali Në RTSH

Top Fest

Eurovision


Tags: Kënga Magjike, Kenga Magjike, Tv Klan, Ardit Gjebrea, Klani, Klan

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019