Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Karravali Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1Mariateresa Coraggio
ka Fallkunara (Cs)

Nga vit vjen Karravali e nga vit gjith vemi tue gjetur një
masker të pushtroim faqen; e, kur soset Karravali, thomi na
se e nxjerm e jemi njetër gherë na. Ma maskern çë mbam
ngadita, kur e nxjerm? Mah!
Karravali vete e vjen,
vishe maçe o vishe qen?
Vishe burr o vishe grua?
Tundu, vishu e ea me mua.
Vemi, shkoim gjith katundin,
vemi te ku ma mundim.
Kush na jep buk, kush ver,
kush thot "Eni njetër gherë".
Tue ditur mbidhemi mu shpi
e të shurbenj ngë vete far njerì.Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Arbereshe - Karravali
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karravali".
3. Video është e këngës "Karravali", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:


Komente 0