Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kenge Arbereshe - Manushaqja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kenge Arbereshe"

Komente

Asnjë Koment

28/06/2015

2015-06-28T21:11:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Manushaqja" kënduar nga Kenge Arbereshe.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nertila Vreto. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lule, lule te bukura
lule nga malli ma pruri djali (dy herë)

Manushaqe moj manushaqe
o me ere moj çme kenaqe (dy herë)

Kenge, fjale te bukura
Keng nga malli ma pruri djali (dy herë)
Me ato te emblet fjale
seç ma foli aj djalë
dashuria moj dashuria
seç mi mori mend te mija

Lule, lule te bukura
lule nga malli ma pruri djali (dy herë)
Si nje yll e vezullime
Jeta jote, Jeta ime
Jeta jote, Jeta ime
nje liqen me dy burime

Si nje yll e vezullime
Jeta jote, Jeta ime
Jeta jote, Jeta ime
nje liqen me dy burimeMë Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet