Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kenge Arbereshe - Dale Dale

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dale Dale".
3. Video është e këngës "Dale Dale", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Arbereshe - Dale Dale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kenge Arbereshe"

Komente

Asnjë Koment

05/09/2008

2008-09-05T10:03:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dale Dale" kënduar nga Kenge Arbereshe.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kenge Arbereshe i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ervis Behari - Dale Dale

Poshte dritares tende,jeten do ta coj
Nuk jam djale Korce por di te kendoj
Hape,hape,hape moj perden ti
A ke,a ke,a ke perendiiii
Ref(2x)
Dale te te them te dua dale dale
Dale mos ki frike nga mua dale dale
Beme moj derman ty dhe zotin kaaam
Dale te te them te dua,dale dale...

Poshte dritares tende nuk do le njeri
S'dua te te shohin je e imja ti
Hape,hape hape moj perden ti
A ke,a ke,a ke,a ke, a ke perendiiii
Ref(2x)
Dale te te them te dua dale dale
Dale mos ki frike nga mua dale dale
Beme moj derman ty dhe zotin kaaam
Dale te te them te dua,dale dale...

Poni & 2step - Dale Dale

Poni
4x
dale dale dale dale le le o mbaje mbaje fjalen qe me dhe

Sa shume te dua shpirt sa shume
sa kilometra larg nga un
kilometra larg pafund
jo nuk ndryshon asgje me shume

2Step
Baila mamita loca baila mamita buena
baila esta noche caliente
tak e tak bum bum Morena
Baila mamita loca baila mamita buena
amor por ti mi vida
es la mi promesa

Poni
2x
dale dale dale dale le le o mbaje mbaje fjalen qe me dhe

Sa vere e nxeht e det i qet
jo nuk mund te harroj leht
pres nga ty çfare me ke then
t'ia nisim ku e kemi lën

2Step
Baila mamita loca baila mamita buena
baila esta noche kaliente
tak e tak bum bum Morena
Baila mamita loca baila mamita buena
amor por ti mi vida
es la mi promesa

Poni
2x
dale dale dale dale le le o mbaje mbaje fjalen qe me dhe

dale dale dale, dale dale dale
o mbaje mbaje fjalen qe me dhe
dale dale dale, dale dale dale
o mbaje mbaje fjalen qe me dhe(qe me dhee)
dale dale dale,dale dale dale
o mbaje mbaje fjalen qe me dhe(qe me dhee)
dal dale dale, dale dale dale
o mbaje mbaje fjalen qe me dhe(qe me dheee)

Crazy Albanians - Dale Dale

Qe po vina stilin latina krejt regetone per ty sinjorina shake the ass ooo kalle kalle hajde chiko op DALE DALE.

Medi :REF.2X
Qe po vina stilin latina krejt regetone per ty sinjorina shake the ass ooo kalle kalle ajde chiko op DALE DALE.

Qe po vina stilin latina krejt regetone per ty sinjorina shake the ass ooo kalle kalle ajde chiko op DALE DALE.

D.Sle
Hajde Hajde zemer ti kalle N'Club nese vallzon ngat meje lochk mosem hup N.Key,Medi,D.Sle vlla C.A me perjetu hajde n'bin me na pa stilin e fort e ki me chu me pi dicka si na dojn n'trip me te shti ti po na she o budall se jena Crazy Bejbis normal se vin do Crazy Ladys.

N.Key
Dale Dale chu Kalle Kalle C to A hipin n'bin out normale reperat onesh krejt po na kshyrin kejt po kan tut se kan pune me ma t'mirin cheshtu e kom chef se cheshtu e du vet ti pe shef se garant e kem t'parin vend se kur po vina sa her dridhet bina Crazy Albanians numer njo krejt e dina.

Medi :REF.2X
Che po vina stilin latina krejt regetone per ty sinjorina shek the ass ooo kalle kalle ajde chiko op DALE DALE.

Che po vina stilin latina krejt regetone per ty sinjorina shek the ass ooo kalle kalle ajde chiko op DALE DALE.

Medi
Crazy kush koka e din kejt bota jena Loko Loko vech me ne dirdhet toka e uchikita hajde mo se tu pita trupin cha e ki shiprt tim mo ma nxika po na don po don me kcy po chu kalle zemer se neser ski cha me bo che ni hit si muzika oj ti chiko dridhu sillu bitch Medin e ki per muziko.

Medi :REF.2X
Che po vina stilin latina krejt regetone per ty sinjorina shek the ass ooo kalle kalle ajde chiko op DALE DALE.

Che po vina stilin latina krejt regetone per ty sinjorina shek the ass ooo kalle kalle ajde chiko op DALE DALE.

Daleee Daleeee Latinaaa Latinaaa
Sinjorinaaaa rinaaaa Kalleee Kalleeee Daleee Daleee Latinaaa Latinaaa Sinjorinaaa rinaaa Kalleee Kalleee DALEEE DALEEE.
Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet