Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kenge Arbereshe - Tej Nga Mali  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Arbereshe"

Komente

Asnjë Koment

14/10/2009

2009-10-14T18:32:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tej Nga Mali" kënduar nga Kenge Arbereshe.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Thanas Moraiti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Van tre trima për të pinë
Βαν τρε τρίμα περ τε πίνε

a'i pari u liavos mirë
α'ι πάρι ου λιάβος μίρε

Mirmëni shok'o në krahë
Μίρμενι σόκ'o νε κράχε

të më xirrni lia ga raqi
τε με τζίρνι λιά γκα ράχη

Mirmëni shok'o dufeqin
Μίρμενι σόκ'o ντουφέκιν

kam tre vllezër e lie të kenë
κάμ τρέ βλλέζερ ε λιέ τε κένε

Nτε θίστε μέμα τσ'ού μπε ντίαλι
Ndë thistë mëma ç'u bë djali

u martua lia ga mali
ού μαρτούα λιά γκά μάλι

Nτε θίστε μέμα τσέ νούσε μούαρ
Ndë thistë mëma çë nuse muar

koqe plum në krahë muar
κόκιε πλούμ νε κράχε μούαρ

Ndë thistë mëma çë krushkë vanë
Nτε θίστε μέμα τσε κρούσκε βάνε

shqipje kriezeza e hain
σκίπιε κρίεζέζα ε χάιν

Tej ga mali ga vatanë
Τει γκά μάλι γκα βάτανε

vranë kapedan Thomanë
βράνε καπετάν ΘωμάνεMë Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet