Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Kenge Arbereshe - Fustanella Me Ghazi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

06/03/2009

2009-03-06T01:33:10+00:00

Këngë e albumit:

"Kenge Arbereshe"
Hajde fustane manarezë*
Fustanellënë me fletë

Hajde fustanellënë me fletë
U ta ndreqa djalo vetë

Hajde fustane manarezë
Fustanellën me gazi*

Fustanellën me gazi
Vishe dil në magazi*

Hajde po kami manarezë
Po kamishënë me mëgë*

Hajde po kamishënë me mëgë
Ta stolisa u me këgë*
...

Manarezë = Manare
Gazi = Gaz (hare)
Magazi = Lokal, klub
Kamishënë = Këmishën
Mëgë = Mëngë
Këgë = Këngë


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet