Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kenge Arbereshe - Nga Larg

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nga Larg".
3. Video është e këngës "Nga Larg", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Arbereshe - Nga Larg  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

23/01/2013

2013-01-23T17:26:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nga Larg" kënduar nga Kenge Arbereshe.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lirio Nushi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Duke ecur lundërtarë
mbi lundër Venediku
shoh tek ndrin si ar
ndajnate Adriatiku
Duke ecur valëzuar
zemër drithëruar
pres të shoh nga larg
vajzen qe une dua
Dritat ndezur
larg e larg
malli i perveluar
per te bukuren vashMë Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet