Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - O N’atë Fushë T’mejdanit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I: O n’atë fushë t’mejdanit
Shkojnë e vijnë dynjaja. :I
I: Sille kryet prej xhamit
Digjet fukaraja. :I
Oh moj shtat selvie
Shikjo në qitap-e!
Fol me gojë Nurie
Se ke shumë sevap-e!
Oh çka po thotë jot amë
Ditë edhe përditë
Venë tasfes me n’janë
Ndaç me zanë ashik-e.
Refreni
I: Ik bre budalla
Ik bre qerrata!
Goca asht’ e vogël
Ndal e mos e nga. :I


Kenge Gjakovare - O N’atë Fushë T’mejdanit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O N’atë Fushë T’mejdanit".
3. Video është e këngës "O N’atë Fushë T’mejdanit", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0