Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - Këngë Për Ganimete Tërbeshin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Herët në mëngjes, nga ca gjakatarë
Në mes të Gjakovës u hodh një litar.
Në trekam’sh e vunë Ganimeten tonë:
- Fol, po daç ti jetën! ata i kanë thanë.
- E shtrejtë asht liria, pa te s’duhet jeta! -
Me një za të tmerrshëm, foli Ganimetja.
Ref.:
- Nuk du’ jetën të ma falin!
Ra vetë ne litar
Hakun motrës do t’ja marrin
Vllaznit gjakovarë.x2
Atje poshtë qëndrontë Gjakova kreshnike
Asaj Ganimetja i mbeti besnike
Para se t’a varin, foli Tefik Çanga:
- M’a mirë t’vdesim motër se t’jetojmë në pranga!
Ke Isë Boletinin ke dhe vllazën tjerë
Ke Kosovën trime që s’të harron për jetë!
Ref.:
Nuk…


Kenge Gjakovare - Këngë Për Ganimete Tërbeshin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Ganimete Tërbeshin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Ganimete Tërbeshin", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0