Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Korçare - Uratë Për Liri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Merr uratën, bir, prej meje
Edhe armët i gatit,
Se erdh dita e shënuar,
Dolli ylli e na ndrit.
Është ylli i lirisë,
Me të tjerët nuku ngjet,
Shqipëria kaqë shumë
Këtë yll që po e pret.
Djemt e saj le t’a dëftejnë,
Kush mban emër shpipëtar
Kurrë s’ka për të duruar
Ta urdhërojë një barbar.
Vdekje djema të kërkoni
Për të shejtënë liri
Rrojtjenë përse e doni
Nën zgjedh’ e robëri?
Rrojtja pa nder është vdekje
Po një vdekje pa mbuluar,
E kur vdes për mëmëdhenë
Je i gjallë, i paharruar.
Si i dha uratën, djali
Mori armën e betoi:
“Për lirinë e Shqipërisë,
-tha,- do vdes” e fluturoi.”Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Korçare - Uratë Për Liri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Uratë Për Liri".
3. Video është e këngës "Uratë Për Liri", por nuk këndohet nga Kenge Korçare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Korçare:


Komente 0