Live Video

Top 200

Kenge Per Femije - Kur Shikoj Një Yll


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  77

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/10/2015

2015-10-27T18:00:01Kur një yll shikoj në mbrëmje
Edhe ty vij ta tregoj
Ti më thua buzëqeshur
Atë yll dhe unë shikoj
Kur shoh zogun që në mbrëmje
Për të fjetur kërkon vend
Ti më thua buzëqeshur
Unë e shoh në syrin tënd
Unë zogun e shikoj
E shikoj në syrin tënd
Yllin natën që ndriçon
Edhe ty yjet ta tregojnë

Ref.:
Çdo gjë që shikoj në botë
E ke parë edhe ti
Se të dy ne i shikojmë
Dhe me zemër dhe me sy
Ato që shikoj në botë
Vij të lë, vij të lë si kujtim
Se unë shoh me syrin tënd
Dhe ti sheh me syrin tim

Kur shoh në mbrëmje xixëllonjen
Që nis rrugën si shtegtar
Ti më thua buzëqeshur
Edhe unë atë kam parë
Xixëllonjën kur shikoj
E shikoj dhe në syrin tënd
Yllin naten që ndriçon
Edhe ty yjet ta tregojnë

Ref.:
Çdo gjë që shikoj në botë
E ke parë edhe ti
Se të dy ne i shikojmë
Dhe me zemër dhe me sy
Ato që shikoj në botë
Vij të lë, vij të lë si kujtim
Se unë shoh me syrin tënd
Dhe ti sheh me syrin tim


Ky tekst u dërgua nga astrit
Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...