Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Kur Shikoj Një Yll Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  211

Kur shikoj nje yll ne mbrëmje
Edhe ty vij ta tregoj
Ti më thua buzëqeshur
Atë yll dhe unë shikoj
Kur shoh zogun që në mbrëmje
Për të fjetur kërkon vend
Ti më thua buzëqeshur
Unë e shoh në syrin tënd
Unë zogun e shikoj
E shikoj në syrin tënd
Yllin natën që ndriçon
Edhe ty yjet ta tregojnë

Ref.:
Çdo gjë që shikoj në botë
E ke parë edhe ti
Se të dy ne i shikojmë
Dhe me zemër dhe me sy
Ato që shikoj në botë
Ikin lart, ikin lart
si kujtim
Se unë shoh me syrin tënd
Dhe ti sheh me syrin tim

Kur shoh në mbrëmje xixëllonjen
Që nis rrugën si shtegtar
Ti më thua buzëqeshur
Edhe unë atë kam parë
Xixëllonjën kur shikoj
E shikoj dhe në syrin tënd
Yllin naten që ndriçon
Edhe ty yjet ta tregojnë

Ref.:
Çdo gjë që shikoj në botë
E ke parë edhe ti
Se të dy ne i shikojmë
Dhe me zemër dhe me sy
Ato që shikoj në botë
Ikin lart,ikin lart si kujtim
Se unë shoh me syrin tënd
Dhe ti sheh me syrin tim


Ky tekst u dërgua nga astrit

Kenge Per Femije - Kur Shikoj Një Yll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Shikoj Një Yll".
3. Video është e këngës "Kur Shikoj Një Yll", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 5