Më mbaj mend (për 1 muaj)


Këngë Për Fëmijë - Semafori  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

21/05/2019

2019-05-21T09:34:53+00:00Ca fëmijë që s’kanë kujdes.
Ecin rrugës mes për mes
dhe nga makinat nuk kanë frik.
E venë jetën,
e venë jetën në rrezik.

Se tabelat kot nuk rrijë,
rregulloren mbajnë mbi shpinë.
Ato e kanë nga një kuptim.
Kot nuk janë,
kot nuk janë në librin tim.

Dihet që nga klasa parë,
që të bëhesh djalë i mbarë
Po të jesh një kalimtar,
do kalosh në trotuar.

REF;
Semafori ndizu fiku.
Me të kuqen thot NDALO!
Me të verdhën përgatitu.
Me jeshilen shpejt kalo. (x2)

Kur në rrugë ka shumë trafik
dhe të thotë polici prit.
Mos u nxito, mos u mërzit.
Prit sinjalin,
prit sinjalin pastaj ik.

Nuk u lodhe semafor,
plot njëzetë e katër orë.
Ti në qytetin tonë gazmor.
Qarkullimin, qarkullimin ke në dorë.

Dihet që nga klasa parë,
që të bëhesh djalë i mbarë
Po të jesh një kalimtar,
do kalosh në trotuar.

REF;
Semafori ndizu fiku.
Me të kuqen thot NDALO!
Me të verdhën përgatitu.
Me jeshilen shpejt kalo. (x2)


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet