Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Therras Une Nje Dy Tre Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  25

Nje ze brenda me thote
po rritesh edhe sot
ndryshe se c te gjeti
pervjetor
e kam une kete ndjesi
jam rritur s jam femije
me vete bej cudi
dhe them pa kufi

Cdo dite une fluturoj me fantazi
Ki kujdes
cdo dite ngjyros boten sic di vete
Jo kaq shpesh
sa here behem kurioze zeri flet
Zeri flet
mos e prek
Mos Kujdes

Ref 2x
Therras une nje dy tre
ka vend per ta per ne
ndryshe shikoj une vleresoj
di une te dalloj
ndaj them une nje dy tre
jane si sirene
e kuptoj e shijoj dhe e perjetoj

Tani jam rritur pak
dera e pakos hap
e hedh gabime para
per se gjati
Me vete bej cudi
se s jam dhe aq me mire
Edhe e rritur se cfare jam
nuk e di por..

Cdo dite une fluturoj me fantazi
Ki kujdes
cdo dite ngjyros boten sic di vete
Jo kaq shpesh
sa here behem kurioze zeri flet
Zeri flet
mos e prek
Mos Kujdes

Ref 2x

Therras une nje dy tre
ka vend per ta per ne
ndryshe shikoj une vleresoj
di une te dalloj
ndaj them une nje dy tre
jane si sirene
e kuptoj e shijoj dhe e perjetoj

La la la la la la la la la la
la la la la la la la la la la

Ref 1x

Therras une nje dy tre
ka vend per ta per ne
ndryshe shikoj une vleresoj
di une te dalloj
ndaj them une nje dy tre
jane si sirene
e kuptoj e shijoj dhe e perjetoj.

Ky tekst u dërgua nga Emilicapi1Renditja: Top 200
Publikimi: 26/05/2013

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0


Këngë Për Fëmijë - Therras Une Nje Dy Tre
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Therras Une Nje Dy Tre".
3. Video është e këngës "Therras Une Nje Dy Tre", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.