Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Sa Do Te Doja Nje Qenush Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  9

Sa do doja një qenush
Ti qenushin e ke frikë
Sa do doja dhe një mace
Maces ti i thua ik

Unë qenushin se kam frikë
Maces unë i them mos ik
Sa do doja ti shikoja
Rreth e rrotull në shtëpi

Po kur qeni më vërsulet
Rri në vend dhe mos vrapo
Po kur macja pranë më ulet
Përkëdhele,mos e çmo

Unë flas,qeni largohet
Nuk marr vesh si është kjo punë
Ne e ushqejmë, macja largohet
Mjau-mjau-mjau e um-um-um

Kafshët jo mos i ngacmoni
Ta dëgjoni o fëmijë
Ju ti mbroni e ti doni
Dhe ti mbani në shtëpi

Nga fëmijët ata presin
Ti ushqejmë e ti mësojmë
Miq të mirë ata do mbesin
Kur mes njerëzve do jetojnë

Mja-mja-mja-mja-mja-mja-mjau
Um-um-um e um-um-um
Mja-mja-mja-mja-mja-mja-mjau
Um-um-um e um-um-um-um-um

Unë macen e kam xhan
Por një qen po më mungon
Mjau, mjau, mjau e um, um, um
Nuk marr vesh se ç'farë po thonë

Po kur qeni më vërsulet
Rri në vend dhe mos vrapo
Po kur macja pran më ulet
Perkedhele,mos e çmo

Unë flas qeni largohet
Nuk marr vesh si eshtë kjo pun
Ne e ushqejm macja largohet
-Mja-mja-mja e um-um-um

Kafshët jo mos i ngacmoni
Ta dëgjoni o fëmi
Ju ti mbroni e ti doni
Dhe ti mbani në shtëpi

Nga fëmijët ata presin
Ti ushqejm e ti mësojmë
Miq të mir ata do mbesin
Kur mes njerëzve do jetojn

Miq të mir ata do mbesin
Kur mes njerëzve do jetojn


Ky tekst u dërgua nga Emilicapi1


Renditja: Top 200
Publikimi: 03/02/2015Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente mbi këtë këngëKëngë Për Fëmijë - Sa Do Te Doja Nje Qenush
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Do Te Doja Nje Qenush".
3. Video është e këngës "Sa Do Te Doja Nje Qenush", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.