A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kenge Popullore

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  713
BIOGRAFIA: Kenge Popullore is a very famous singers collection of Modern Traditional, Folk Traditional & Citizens' Traditional music. Muzika popullore shqiptare perben nje nder pasurite me te cmuar te vendit.Ne pershkrimet e studjuesve te huaj te ardhur nga Shqiperia gjate shekujve XVIII-XIX eshte arritur perafersisht ne konkluzionin se pasuria kryesore e Shqiperisë eshte folklori muzikor. Folklori muzikor ben jete aktive edhe sot, nderkohe qe gjurmet e lashtesise se tij jane provuar qe prej shekujve XVI-XIII p.e.s. Ne objekte te ndryshme arkeologjike-skulptura, basorelife,...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Nen Nje Portokalle
Po T'jemi Bashk Ne Te Dy
Poshtë Nga Çairet
Larg Teje Oj Nanë


Related Artists:

Këngë Dasmash

Këngë Për Fëmijë

Kenge Korçare

Këngë Shkodrane

Këngë Kosovare

Kenge Te Shqiperise Se Mesme


Tags: Kenge Popullore, Popullore, Keng Popullore, Kenge Popullore Shqiptare, Kang Popullore, Kenge Te Reja Popullore, Kenge Popullore Shqip

Kenge Popullore in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019