A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kenge Popullore

Tags: Kenge Popullore, Popullore, Keng Popullore, Kenge Popullore Shqiptare, Kang Popullore, Kenge Te Reja Popullore, Kenge Popullore Shqip

Kenge Popullore është një përmbledhje këngësh shumë e preferuar dhe këndon kryesisht Popullore Moderne, Popullore Folklorike, Popullore Qytetare. Muzika popullore shqiptare perben nje nder pasurite me te cmuar te vendit.Ne pershkrimet e studjuesve te huaj te ardhur nga Shqiperia gjate shekujve XVIII-XIX eshte arritur perafersisht ne konkluzionin se pasuria kryesore e Shqiperisë eshte folklori muzikor. Folklori muzikor ben jete aktive edhe sot, nderkohe qe gjurmet e lashtesise se tij jane provuar qe prej shekujve XVI-XIII p.e.s. Ne objekte te ndryshme arkeologjike-skulptura, basorelife,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  563

» Dërgo Një Këngë »


Larg Teje Oj Nanë
Poshtë Nga Çairet

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018