Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Mora Çiftene Dola Për Gjah Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  15

Mora çiftene dola për gjah
jaman shoko more jaman aman,
e çiftene more me gjithë zagar.
jaman shoko more jaman aman,

E pashë dy more te bukura,
jaman shoko more jaman aman.
E cila te pëlqen mor djalë,
jaman shoko more jaman aman.

Po ajo me e bukura,
jaman shoko more jaman aman.
Po ajo belkeputura,
jaman shoko more jaman aman.Akordet:

Em
Do marr ciften do dal per gjah,
……….Am…………….Em
Aman shoko more aman aman,
…………G……………..Em
Do marr ciften ore dal per gjah,
………..Am …………..Em
Aman shoko more aman aman.

Kenge Popullore - Mora Çiftene Dola Për Gjah
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Çiftene Dola Për Gjah".
3. Video është e këngës "Mora Çiftene Dola Për Gjah", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0