Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Gushëbardha Si Dëdora Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  26

Epo gushëbardha si dëdora
xhan xhan vetulla holla

Epo lule çelura sj molla
xhan xhan vetulla holla

Epo në punë shkoje në punë shkoja
xhan xhan vetulla holla

Epo si s'më the njëherë u lodha
xhan o xhan vetulla holla

Epo të isha zog të fluturoja
xhan o xhan vetulla holla

Epo mbi balluke të qëndroja
xhan o xhan vetulla holla


Kenge Popullore - Gushëbardha Si Dëdora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gushëbardha Si Dëdora".
3. Video është e këngës "Gushëbardha Si Dëdora", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 3