Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Mora Mandolinen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  25

Mora mandolinen
dola ne sokak
o moj vajze e vogel
pse ma ben me dore

mora mandolinen
dola ne oborr
o moj vajze e vogel
mos ma bej me dore

vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak

Mora mandolinen
dola ne çarshi
o moj vajze e vogel
mos ma bej me sy
mora madolinen
dola ne çarshi
o moj vajze e vogel
mos ma bej me sy

Vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak
vaj vaj vaj
gishtat me kajmak
o moj vajze e vogel
mos me bej merak


Ky tekst u dërgua nga Anonim

Kenge Popullore - Mora Mandolinen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Mandolinen".
3. Video është e këngës "Mora Mandolinen", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0